Polish pigsty with a barn.
Animals: 20 pigs
Price: 20000 $
Upkeep: 15 $/day
Credits:
Radix Games
Polish pigsty with a barn.
Animals: 20 pigs
Price: 20000 $
Upkeep: 15 $/day
Credits:
Radix Games
Classic shed pack used in South America to protect your machine, store your seeds, fertilizer or whatever.
Includes open shed, basic closed shed, complete closed shed and shed with workshop.
Price: $25,000 – 45,000
Credits:
JDModding Arg
Farm bakery :
Input : Flour + 240l | Butter + 240l | Egg + 120l | Bakery Cases + 1000l | Spice Blends + 10l
Output : Bread Boxes 3000l | Rubbish + 100l
Input : Flour Farm + 240l | Butter + 240l | Egg + 120l | Bakery Cases + 1000l | Spice Blends + 10l
Output : Bread Boxes 3000l | Rubbish + 100l
Input : Flour + 300l | Butter + 150l | Egg + 20l | Bakery Cases + 1000l | Spice Blends + 10l
Output : Baguette 3000l | Rubbish + 100l
Input : Flour + 300l | Butter + 150l | Egg + 20l | Baking Cases + 1000l | Spice Blends + 10l
Output : Donut 3000l | Rubbish + 100l
Input : Flour + 300l | Butter + 150l | Egg + 20l | Baking Cases + 1000l | Spice Blends + 10l | Strawberry + 60l
Output : Pancakes 3000l | Rubbish + 100l
Input : Flour Farm + 300l | Butter + 150l | Egg + 20l | Bakery Cases + 1000l | Spice Blends + 10l
Output : Baguette 3000l | Rubbish + 100l
Input : Flour Farm + 300l | Butter + 150l | Egg + 20l | Bakery Cases + 1000l | Spice Blends + 10l
Output : Donut 3000l | Rubbish + 100l
Input : Flour Farm + 300l | Butter + 150l | Egg + 20l | Bakery Cases + 1000l | Spice Blends + 10l | Strawberry + 60l
Output : Pancakes 3000l | Rubbish + 100l
Input : Flour Farm + 300l | Butter + 150l | Egg + 20l | Bakery Cases + 1000l | Spice Blends + 10l | Strawberry + 60l
Output : Croissant 3000l | Rubbish + 100l
Input : Flour Farm + 300l | Butter + 150l | Egg + 20l | Bakery Cases + 1000l | Spice Blends + 10l
Output : Muffin 3000l | Rubbish + 100l
Input : Flour + 300l | Milk Bottled + 150l | Egg + 20l | Bakery Cases + 1000l | Spice Blends + 10l | Strawberry + 60l
Output : Croissant 3000l | Rubbish + 100l
Input : Flour + 300l | Butter + 150l | Egg + 20l | Bakery Cases + 1000l | Spice Blends + 10l
Output : Muffin 3000l | Rubbish + 100l
Input : Riceflour + 300l | Butter + 150l | Egg + 20l | Bakery Cases + 1000l | Spice Blends + 10l
Output : Muffin 3000l | Rubbish + 100l
– Price : $36000
-There is rubbish at the production site, which is collected every day by the waste disposal service.
There is a small charge for this.
Credits:
DS-Power
This mod is composed of a point of sale (for new production), a very large greenhouse with the production of lettuce, tomato, strawberry, red cabbage, flowers. A shrub greenhouse (bamboo and aloe vera). Plant production (Cypress, Eucalyptus, Bonsai).
Very large greenhouse (salad, tomato, strawberry, red cabbage, flowers):
– Function: openable door, new production (red cabbages, flowers)
– Price: 30,000 $
– Cost per hour: 0.2 $
– Tomato production (x1): 1 water, 0.5 seed, 0.6 fertilizer: Cycles per hour: 130
– Salad production (x1): 2 water, 0.5 seed, 0.6 fertilizer: Cycles per hour: 65
– Strawberry production (x2): 1 water, 0.7 seed, 0.4 fertilizer: Cycles per hour: 130
– Red cabbage production (x1.5): 2.2 water, 0.5 seed, 0.6 fertilizer: Cycles per hour: 65
– Flower production (x2): 1.5 water, 0.5 seed, 0.7 fertilizer: Cycles per hour: 130
Shrub greenhouse (bamboo and aloe vera):
– Function: openable door, new production (bamboo and aloe vera)
– Price: 40,000 $
– Cost per hour: 0.5 $
– Bamboo production (x1): 1.3 water, 0.2 seed, 0.6 fertilizer: Cycles per hour: 64
– Aloe vera production (x1): 1 water, 0.2 seed, 0.5 fertilizer: Cycles per hour: 50
Plant production (Cypress, Eucalyptus, Bonsai):
– Function: new production (Cypress, Eucalyptus, Bonsai)
– Price: 50,000 $
– Cost per hour: 0.1 $
– Bonsai production (x1): 1.8 water, 0.5 fertilizer: Cycles per hour: 20
– Cypress production (x1): 1.5 water, 0.2 fertilizer: Cycles per hour: 15
– Eucalyptus production (x1): 1.5 water, 0.3 fertilizer: Cycles per hour: 40
Point of sale (red cabbages, flowers, bamboo, aloe vera, cypress, eucalyptus, bonsai):
– Price: 5,000 $
Credits:
GWENDAL
Machine used to create food for pigs from different crop mixes.
Price: 3000$,
Daily cost: 1$.
Credits:
Edziaszek